Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je započela nastup na svom debitantskom Evropskom prvenstvu, koje se od 9. do 26. januara održava u Švedskoj, Austriji i Norveškoj.

Od izabranika Bilala Šumana su u meču prvog kola grupe D bili bolji rukometaši domaćina Norveške, koji su u Trondheimu slavili sa 32:26.

Iako su naši rukometaši dobro ušli u susret, Norvežani su skoro cijelim njegovim tokom imali prednost, a na poluvrijeme su otišli pri rezultatu 17:12. U nastavku su povećali vodstvo i na kraju slavili sa šest golova razlike.

Do premijerne pobjede vodio ih je fantastični Sander Sagosen sa 12 postignutih pogodaka. Pratio ga je Petter Overby sa pet, dok se kod naše selekcije istakao Nikola Prce sa sedam golova. Prce je ujedno postao prvi bh. igrač koji je postigao gol na Evropskom prvenstvu. Marko Panić je dao četiri, a Josip Perić, Ibrahim Haseljić, Vladimir Vranješ i Dejan Malinović po tri gola. Benjamin Burić je susret završio sa osam odbrana.

U drugom meču grupe D, Portugal je napravio senzaciju savladavši favorizovanu Francusku sa 25:28.

Naredni meč naši rukometaši igraju u nedjelju 12. januara protiv Norveške, a on je na rasporedu od 16:00 sati.