Po izuzetno hladnom vremenu na stadionu Koševo – FK Željezničar savladao je FK Sarajevo rezultatom 1:3 u 140. najvećem bh. derbiju koji se igrao u okviru 18. kola BHT Premijer lige BiH.

Poveo je FK Sarajevo preko Ahmetovića u 12. minuti utakmice.

Prvo ime utakmice – Semir Štilić iz slobodnog udarca atraktivno je poravnao u 29. minuti.

Rezultat se nije mijenjao do početka prvog poluvremena kada Štilić asitira Krpiću koji pogađa za preokret 1:2 u 46. minuti.

Konačnih 1:3 postavlja ko drugi nego Semir Štilić koji pogađa iz penala u 70. minuti utakmice.

Željezničar se pobjedom izravnao bodovno sa Sarajevom na vrhu tabele, ali je zauzeo čelnu poziciju zbog bolje gol razlike.

Podsjećamo, u posljednjem derbiju Željo je krajem augusta savladao Sarajevo sa 5:2 na Grbavici.

FK Sarajevo: Džafić, Šerbečić (2x žuti karton 80.), Lazić, Hebibović (Letić 27.), Hodžić, Oremuš, Gavrić, Rahmanović (Milanović 60.), Velkoski, Tatar, Ahmetović.

FK Željezničar: Kjosevski, Osmanković, Sipović, Pavić, Stevanović, Ramović, Sadiković, Alispahić (Bojo 78.), Veselinović (Stanić 84.), Štilić (Hajdarević 89.) i Krpić.