Mladost Doboj Kakanj i Borac su u pretposljednjem susretu 16. kola Premijer lige BiH podijelili bodove odigravši 1:1.

Ekipa Borca je tako prekinula sjajan niz od pet uzastopnih pobjeda.

Borac je do prednosti stigao u 27. minuti.

Glavni sudija Mateo Musa je opravdano dosudio penal za Borac, a siguran realizator bio je Stojan Vranješ.

Ovo je bio 11. gol Vranješa u ovoj sezoni i zanimljivo četvrti meč u nizu Banjalučani su dobili jedanaesterac.

U nastavku susreta, Mladost je zaigrala bolje te stigla do izjednačenja u 79. minuti lijepim golom Nedima Hadžića.

Spomenimo i da sudija Musa desetak minuta ranije nije svirao očigledan penal za domaće, s obzirom da je jedan fudbaler Borca igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Do kraja ove zanimljive utakmice bilo je još nekoliko šansi na obje strane, međutim rezultat se nije mijenjao.