Nakon povrede u maju zbog koje je pauzirao pet mjeseci krajem oktobra Samir Memišević (26) vratio se na teren i zaigrao za svoj Groningen.

U narednih 12 dana od oporavka zaigrao je čak četiri puta za Groningen – posljednji put jučer kada su u gostima slavili protiv Vitessea sa 1:2.

Pri rezultatu 1:2 u 56. minuti trener Groningena izbacio je napadača i u igru uveo Samira Memiševića.

Nekoliko dana ranije Memišević je zabio dva gola za Groningen protiv Harkemase Boys (2:1) i odveo ih dalje u Kupu Holandije. Tada je odigrao 90 minuta.

Kod Roberta Prosinečkog igrao je samo jednom, na prijateljskoj utakmici protiv Bugarske u martu 2018. godine. Iako je stoper, Prosinečki ga je isprobao na desnom beku i kasnije ustvrdio da ne zadovoljava njegove kriterije.