U subotu su odigrane četiri utakmice 15. kola BHT Premijer lige BiH.

Zvijezda – Zrinjski 2:0

Najveće iznenađenje definitivno je pobjeda Zvijezde Stanišići nad Zrinjskim od 2:0. Fenjerašima je to bila tek prva pobjeda u sezoni, a oba gola postigao je Đelmić.

Tuzla – Mladost 1:0

Tuzla City kući je pobijedila Mladost sa 1:0. Jedini pogodak djelo je Ajdina Nukića u 26. minuti.

Velež – Sloboda 2:2

Velež i Sloboda podijelili su bodove, bilo je 2:2. Domaćine je u vodstvo doveo Denis Zvonić u 36. minuti. Poravnava Samir Bekrić minutu prije poluvremena. Velež bolje ulazi u drugo poluvrijeme i Nusmir Fajić pogađa za 2:1 u 51. minuti, no već 11 minuta poslije Amer Bekić postavlja končanih 2:2.

FK Sarajevo – NK Široki Brijeg 3:0

Fudbalsku ljepoticu gledali smo na Koševu gdje je Sarajevo pregazilo Zrinjski sa 3:0. Sva tri gola postigao je sjajni Mersudin Ahmetović. Nakon nepotpunog 15. kola Sarajevo ima četiri boda prednosti nad drugoplasiranom Tuzlom.