Nakon što su 20. oktobra izgubili od Sežane sa 4:1 trener Maribora maknuo je sa gola Kenana Pirića koji je do tada bio standardan.

Prošlo kolo Pirić je bio na klupi, a isto se ponovilo i u subotu kada je Maribor savladao Bravo u Ljubljani sa 0:1 te time nastavio utrku za Olimpijom koja im sa utakmicom manje bježi dva boda.

Za Maribor je 90 minuta odigrao naš reprezentativac Dino Hotić, a sa klupe je ušao bh. napadač Jasmin Mešanović koji je priliku dobio u posljednjih 20 minuta igre.

Vratimo se na Pirića. Bez obzira na klupu u posljednje dvije utakmice, od svih bh. golmana ove sezone ima najviše nastupa.

Kenan Pirić – branio 13 utakmica u ligi, šest u kvalifikacijama Lige Šampiona, 2 u kvalifikacijama Europa Lige, jednu u Kupu Slovenije – Maribor drugi u Sloveniji,