Hoffenheim je u petak navečer pobijedio Paderborn sa 3:0, a u igri domaćih nije bilo Ermina Bičakčića.

Bičakčiću je sezona u septembru krenula sasvim normalno, bio je neupitan na stoperskoj poziciji u Hoffenheimu, no do danas se situacija nažalost promijenila.

Igrao je 90 minuta prošle sedmice u DFB Kupu kada je Hoffenheim dobio Duisburg u gostima 0:2, ali u ligi od sredine septembra nije u prvom planu trenera.

Bičakčić je u prva tri kola bio u početnoj postavi ekipe, a u drugom kolu protiv Werdera je i zabio gol vrijedan pobjede kada je Hoffenheim slavio sa 3:2.

Od četvrtog kola krenulo je nizbrdo. Hoffenheim je na poluvremenu gubio 0:2 od Freiburga, a Bičakčić je izašao iz igre već na poluvremenu.

Naredne dvije utakmice bio je na klupi, a onda u oktobru ulazio po 8, 14 i 29 minuta, da bi u posljednjem meču bio na klupi za rezerve.