Koliko Miralem Pjanić znači za igru Juventusa pokazala je večerašnja utakmica između aktuelnog prvaka Italije i Genoe (2:1).

Juve je bio apsolutni favorit protiv Genoe na svom terenu, ali nedostatak Pjanića u veznom redu bio je vidljiv i izabranici Maurizija Sarrija nisu toliko dominirali, kao što je to bio slučaj u prethodnim susretima.

Bonucci je u 36. minuti pogodio i donio vodstvo Juveu, međutim gosti su izjednačili preko Kouamea pet minuta kasnije.

Promjene rezultat nije bilo sve do 96. minute, a onda je Cristiano Ronaldo iz penala donio tri boda Juventusu.

Prethodno je Ronaldo postigao pogodak u 91. minuti, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd poziciju.

Miralem Pjanić nije igrao za Juventus, jer nije u potpunosti spreman.

Bh. fudbaler će najvjerovatnije nastupiti za Juventus u narednoj utakmici protiv Torina.