Golman:

Emil Velić (Mladost DK)

Mladost iz Doboja kod Kaknja je konačno stigla do trijumfa u Premijer ligi BiH (pet mečeva u nizu su bili bez pobjede), a jedan od junaka bio je i golman Emil Velić. Velić je imao nekoliko fantastičnih odbrana kod rezultata 0:0, a i nakon vodstva svoje momčadi je bio sjajan na golu. Veliću je ovo bio treći nastup sezone i u duelu sa Zvijezdom je opravdao povjerenje trenera Ibre Rahimića.

Odbrana:

Dario Rugašević (Zrinjski)

Lijevi bočni Zrinjskog je odigrao jedan od najboljih mečeva u tekućoj sezoni. Rugašević je odlično pokrio lijevu stranu u pobjedi nad Željezničarom i kod pobjedonosnog gola je uputio sjajan centaršut, a u nastavku akcije Kunić je zatresao mrežu Erića. Dario je nastupio u 14 susreta u tekućoj sezoni (sva takmičenja) te tri puta asistirao.

Kosta Manev (Velež)

Manev je proveo svih 90 minuta na terenu u gostujućem trijumfu Veleža u Zenici protiv Čelika. Makedonski defanzivac je komandovao odbranom Mostaraca te drugi meč u nizu Velež nije primio pogodak. Kosta je od dolaska u Velež odigrao svih 11 ligaških mečeva na poziciji stopera.

Bernardo Matić (Široki Brijeg)

Pouzdani stoper Širokog Brijega je u prošlom kolu bio strijelac u pobjedi nad Slobodom, a u ovom kolu je odigrao veoma dobrih 90 minuta protiv Radnika u Bijeljini. Matić je bio dominantan u skok igri i jedan je od najzaslužnijih što su Širokobriježani neporaženi napustili stadion u Bijeljini. Matić je ove sezone ubilježio 13 ligaških nastupa za Široki.

Dušan Hodžić (Sarajevo)

Sarajevo nije uspjelo osvojiti tri boda u Tuzli protiv Slobode (1:1), ali je Dušan Hodžić drugi susret u nizu ubilježio asistenciju. Hodžić je odlično centrirao na samom početku utakmice Rahmanoviću, koji je doveo Sarajevo u vodstvo. Dušan je proveo svih 90 minuta na terenu i ovo mu je bio ukupno 12 nastup u sezoni 2018. / 2019. u svim takmičenjima za aktuelnog prvaka BiH.

Vezni red:

Anes Vazda (Mladost DK)

Dvadesetdvogodišnji Vazda je svoj prvijenac postigao u subotnjem duelu između Mladosti i Zvijezde. Upravo je njegov gol odlučio pobjednika i donio treću ovosezonsku pobjedu za Mladost DK. Anes je igrao od prve minute za Mladost, a zamijenjen je pred sami kraj duela.

Samir Zeljković (Velež)

Nekadašnji omladinac FK Sarajevo igra zaista sjajno ove sezone u dresu Veleža. Samir je nastupio u svih 14 dosadašnjih utakmica za Rođene, a bio je strijelac u pobjedi protiv zeničkog Čelika. Zeljković je doveo Velež u vodstvo, da bi kasnije Ćosić potvrdio trijumf. Jedna od prednosti Zeljkovića je ta što pored primarne pozicije centralnog veznog, jednako dobro može odgovoriti zadatku na poziciji stopera, kao što je to bio slučaj u gradskom derbiju protiv Zrinjskog.

Stojan Vranješ (Borac)

Borac iz kola u kolo igra sve bolje, osvaja bodove i to najviše zahvaljujući Stojanu Vranješu. Vranješ je i ovog vikenda bio strijelac, ovaj put u trijumfu nad Tuzlom. Stojan je pogodio iz penala te je sa devet golova na trećem mjestu liste najboljih strijelaca Premijer lige BiH. Uzimajući u obzir sva takmičenja, bivši bh. reprezentativac je dao 11 pogodaka i tri puta asistirao.

Samir Bekrić (Sloboda)

Iskusni Samir Bekrić je majstorijom spasio Slobodu od poraza protiv favoriziranog Sarajeva. Bekrić je u 57. minuti sjajno matirao nemoćnog Kovačevića i donio veliki bod svojoj ekipi. 35-godišnjem Bekriću je ovo bio treći ligaški gol u sezoni.

Napad:

Petar Kunić (Zrinjski)

Kunić nije mogao birati bolji trenutak da postigne prve golove u dresu Zrinjskog u bh. šampionatu. Petar je igrao od prve minute u derbiju protiv Želje i sa dva pogotka donio tri boda svom timu. Priliku za naredne pogotke imat će u narednom kolu u duelu sa posljednjeplasiranom Zvijezdom.

Saša Kajkut (Borac)

Još jedan iskusni fudbaler je bio strijelac u ovom kolu. Iako ima 35 godina, Saša Kajkut trese mreže na premijerligaškim terenima. Kajkut je bio strijelac u pobjedi Borca protiv Tuzle (2:1). Saša je ove sezone tri puta pogađao u Premijer ligi BiH.