Ekip Auea i Nurnberga večeras su odigrale fantastičan meč u okviru 10. kola druge njemačke lige, a Aue je slavio rezultatom 4:3.

Zvuči nevjerovatno da u prvom poluvremenu golova nije bilo, da bi u nastavku gledaoci u Aueu vidjeli čak sedam pogodaka.

Frey je u 51. minuti doveo Nurnberg u prednost, ali desetak minuta kasnije Sorensen je skrivio penal, dobio direktan crveni karton, pa su gosti do kraja igrali sa igračem manje.

Penal je sigurno realizovao Nazarov i donio izjednačenje Aueu.

Aue je poveo sa 2:1 golom Hochscheidt (75. minuta), međutim tri minute kasnije Geis pogađa za 2:2.

Igrala se 87. minuta kada je naš Marko Mihojević postigao treći gol za Aue večeras, a onda je uslijedila prava drama.

Prvo su gosti poravnali na 3:3 u 92. minuti pogotkom Geisa iz penala, da bi pobjedu Aueu obezbijedio Kruger u 94. minuti.

Gosti su mogli osvojiti bod, ali Frey u 98. minuti nije iskoristio novi jedanaesterac.

Marko Mihojević je odigrao svih 90 minuta za Aue i večerašnji gol mu je bio prvi u sezoni.