Fudbaleri Širokog plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su u utakmici osmine finala pobijedili Sarajevo rezultatom 3:2.

Široki je poveo golom Jović u 31. minuti, ali je Šabanović poravnao u 37. minuti.

Gosti iz Sarajeva su preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli preko Hebibovića u 59. minuti, a onda je počelo divljanje “navijača” Širokog.

Dio domaće publike je bakljama gađao goste iz Sarajeva odmah nakon pogotka, ali to za sudiju Elvisa Mujića nije bilo dovoljno da prekine susreta.

Široki je izjednačio na 2:2 u 75. minuti, kada je Bagarić matirao Kovačevića.

Minutu poslije, domaći simpatizeri su pogodili Anela Hebibovića, pa je Mujić jednostavno morao prekinuti meč i odvesti igrače u svlačionicu.

Sussret se nastavio nakon 20-tak minuta pauze, a Enin je u 78. minuti postigao pobjedonosni gol za Široki.

U 87. minuti ponovo su bile nemile scene na stadionu Pecara.

Sukobili su se igrači na terenu, kao i članovi stručnih štabova i rezervne igrači, a crveni karton je dobio Franjić iz Širokog.

Navijači Širokog pogodili Hebibovića, sudija Mujić prekinuo susret

Spomenimo i da su domaći navijači gađali protivničke fudbalera bakljama poslije pogotka Hebibovića.