FK Sarajevo je večeras u meču 10. kola Premijer lige BiH na stadionu “Asim Ferhatović Hase” savladao banjalučki Borac rezultatom 1:0.

Domaći su u petoj minuti tražili jedanaesterac, kada je fauliran Milanović u kaznenom prostoru Borca, ali sudija Goran Paradžik iz Ljubuškog je na opšte iznenađenje pokazao žuti karton fudbaleru Sarajeva zbog simuliranja.

Igrači Sarajeva tražili penal, sudija Paradžik nije tako mislio

Sarajevo je u nastavku bio bolje, ali ofanzivci Bordo kluba nisu bili raspoloženi danas.

Gosti iz Banja Luke mogli su povesti u 72. minuti, međutim Kajkut je pogodio stativu.

Trenutak odluke dogodio se u 87. minuti, kada je Ahmetović matirao Lučića za trijumf Sarajeva.

Sarajevo je poslije 10 odigranih kola na drugom mjestu sa 20 bodova, dok je Borac šestoplasirani sa 12.