Velež i Željezničar su sa 1:1 remizirali u subotu, a utakmica odigrana u dobroj atmosferi ostala je u sjeni poništenog gola Veleža kod vodstva domaćih od 1:0.

“Iako je Velež vodio protiv Željezničara i pružio dobru igru, na kraju je osvojio samo bod.

Mnogo bure u javnosti ali i na kraju utakmice izazvala je situacija iz 54. minute kada je glavni sudija Sivac poništio gol Nusmira Fajića, pošto je dosudio igranje rukom Brandaa. Ključna stvar u ovoj situaciji je da su se i gostujući igrači bili pomirli da gube sa dva gola razlike, jer kao što možete vidjeti i na videu niko od fudbalera Željezničara nije tražio igranje rukom nego su bili zatečeni zbog čega je poništen pogodak.

Situaciju iz 54. minute možete pogledati i iz drugog ugla, te možete sami procijeniti da li je Velež oštećen?

Smatramo da bi trebalo da se obrati pažnja na ovakve stvari i iskreno se nadamo da nećemo biti svjedoci ovakvih propusta u budućnosti.”. navodi se u saopštenju Veleža.

Željezničar je treći sa 16 bodova nakon osam kola Premijer lige, a Velež deseti sa pet bodova.