Danas je u Vrapčićima odigan derbi duel osmog kola Premijer lige BiH između Veleža i Željezničara, a konačan rezultat glasio je 1:1.

Velež je poveo u 25. minuti, kada je Brandao postigao gol nakon asistencije Ćosića.

Gosti iz Sarajeva su mogli izjednačiti na početku drugog poluvremena, ali najbolji strijelac Premijer lige BiH Sulejman Krpić pogodio je prečku.

Ekipa Veleža postigla je još jedan pogodak u 54. minuti preko Fajića, međutim glavni sudija Ermin Sivac iz Zenice poništio je pogodak zbog navodnog igranja rukom.

Velež je postigao i drugi gol protiv Želje, ali glavni sudija ga je poništio neopravdano

Pet minuta kasnije, mladi bh. reprezentativac Petar Bojo je sjajnim pogotkom poravnao na 1:1.

Velež je posljednjih desetak minuta igrao bez isključenog Fajića, ali Željezničar nije uspio iskoristiti brojčanu prednost, pa je duel okončan bez pobjednika.

Željo je trenutno prvi sa 16 bodova, dok Velež zauzima desetu poziciju i ima pet bodova.