Fudbalska selekcija Armenije danas je u Jerevanu u utakmici šestog kola grupe J pobijedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 3:2.

Armenci su poveli već u trećoj minuti kada je Mkhitaryan savladao Šehića.

Ipak, desetak minuta kasnije Gojak asistira Džeki, koji pogađa za 1:1.

Zmajevi su do kraja prvog poluvremena imali nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli postići pogodak.

Domaći su u prvih 20-tak minuta dominirali i preko Mkhitaryana ponovo stigli do prednosti u 66. minuti.

Četiri minute kasnije sjajni Gojak donosi izjednačenje našoj selekciji.

Igrala se 72. minuta, kada glavni sudija Benoit Bastien nije dosudio jedanaesterac za BiH.

Hambardzumyan u 77. minuti po treći put danas matirao Šehića, a konačnih 4:0 postavio je Lončar autogolom u posljednjim sekundama.

Za BiH su igrali Šehić, Todorović, Bičakčić, Zukanović, Kolašinac, Bešić, Pjanić, Cimirot, Gojak, Višća i Džeko.

Priliku u nastavku su dobili Duljević, Lončar te Bajić.

Zmajevi su trenutno četvrti u grupi J sa samo sedam bodova i gotovo sigurno kroz kvalifikacije neće izboriti plasman na EP.