Fudbalska selekcija BiH večeras je u susretu petog kola grupe J kvalifikacija za Europsko prvenstvo savladala u Zenici reprezentaciju Lihtenštajna rezultatom 5:0.

BiH je povela u devetoj minuti, kada je Džeko asistirao Gojaku, a ovaj pogodio za 1:0.

Iako su svi očekivali da će izabranici Roberta Prosinečkog nastaviti sa postizanjem golova, to se nije dogodilo, pa se do narednog pogotka čekalo sve do 79. minute.

Duljević, koji je ušao u igru u nastavku, matirao je golmana Lihtenštajna za 2:0.

Džeko je u 85. minuti povisio na 3:0, a Višća u 88. minuti postiže pogodak i na semaforu je pisalo 4:0.

Konačnih 5:0 postavlja Gojak u 90. minuti.

Za BiH su igrali Šehić, Todorović, Šunjić, Zukanović, Kolašinac, Pjanić, Krunić, Gojak, Višća, Milošević i Džeko.

Priliku sa klupe su dobili Mihojević, Duljević i Lončar.

Zmajevi su trenutno trećeplasirani u grupi sa sedam osvojenih bodova.

Naša selekcija za tri dana (8. septembar) gostuje Armeniji u Jerevanu u okviru šestog kola grupe J.