Ekipa Juventusa večeras je u derbiju drugog kola italijanske Serije A pobijedila Napoli rezultatom 4:3.

Nakon 20 minuta igre Juventus je vodio sa 2:0.

Prvo je Danilo u 16. minuti pogodio za 1:0, da bi četiri minute kasnije Higuain udvostručio prednost.

Kada je Cristiano Ronaldo u 62. minuti matirao nemoćnog golmana Napolija, svi su u Torinu pomislili da su njihovi izabranici osvojili tri boda.

Ipak, Napoli je za samo 15 minuta postigao tri pogotka.

Manolas u 66. minuti smanjuje na 3:1, a Lozano u 68. minuti pogađa mrežu Juvea i rezultat je glasio 3:2.

Devet minuta prije kraja meča Di Lorenzo postiže gol te donosi izjednačenje Napoliju.

Prava drama uslijedila je u sudijskoj nadoknadi.

Miralem Pjanić je u 92. minuti izveo slobodan udarac, a Koulibaly nespretno poslao loptu u svoju mrežu i postavio konačnih 4:3 za Juventus.

Pjanić je igrao svih 90 minuta za Juve, koji je trenutno prvi sa maksimalnih šest bodova.