Gradski rivali Željezničar i Sarajevo večeras su odmjerili snage u derbiju sedmog kola Premijer lige BiH.

Slavio je na kraju domaći tim sa ubjedljivih 5:2 u utakmici koju su obilježili brojni preokreti.

Već u 2. minuti gosti su poveli golom Hebibovića.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, koje Željezničaru u 7. minuti donosi Krpić.

Prije toga, napadač domaćih je u 3. minuti pogodio stativu.

Željezničar u 38. minuti dolazi do preokreta, a ponovo je bio strijelac Krpić.

Pred sami kraj prvog poluvremena Sarajevo poravnana rezultat i to zaslugom Sipovića, koji pogađa vlastitu mrežu.

Igrala se 60. minuti kada je Bojo zatresao mrežu gostiju za novo vodstvo Željezničara.

Pitanje pobjednika u 77. minuti riješio je Sadiković.

Imalo je Sarajevo u završnici dvije odlične šanse da ublaži poraz.

Lazić je u 83. minuti nakon greške Erića šutirao za malo iznad gola, dok je Milanović u 86. pogodio prečku.

Kazna je uslijedila u 90. minuti, kada Alispahić pogađa za konačnih 5:2.

Za Željezničar su večeras od prve minute igrali: Erić, Pavić, Krpić, E. Zec, Stanić, Alispahić, Sadiković, Veselinović, Bojo, Osmanković, Sipović.

Sarajevo je nastupilo u sastavu: Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Milanović, Letić, Mustafić, Šerbečić, Handžić.

Željezničar se večerašnjom pobjedom probio na prvo mjesto i ima 15 golova, dok je Sarajevo palo na treće sa 14.