Momčad Zrinjskog slavila je protiv Zvijezde 09 u zaostalom susretu četvrtog kola Premijer lige BiH sa sigurnih i ubjedljivih 3:0.

Krenulo je šansom Čurjurića, čiji udarac iz 2. minute brani golman gostiju Manojlović.

Lendrić u 10. minuti ne koristi veliku šansu, a u 17. ponovo ne uspijeva dovesti svoj tim u vodstvo.

Da ovo nije bila Lendrićeva noć potvrdila je situacija iz 21. minute, kada neometan sa pet metara promašuje gol.

Zrinjski ipak stiže do prednosti u 27. minuti, a strijelac je nakon kornera bio Jakovljević.

Govedarica je u 39. minuti udvostručio prednost domaće momčadi.

Mogao je Govedarica do drugog gola u 50. minuti, ali mu je golman gostiju odbranio zicer.

Spasa gostima nije bilo u 66. minuti, kada je Stojkić pogodio za velikih 3:0.

Mogli su domaći u nastavku do još kojeg gola, ali je Lendrić propustio još dvije velike šanse u 66. i 69. minuti.

Za Zrinjski su večeras igrali. Brkić, Gojković, Čurjurić, Zlomislić, Šovšić, Stojkić, Lendrić, Jakovljević, Mandić, Kadušić, Govedarica.

Zvijezda 09 je nastupila u sastavu: Manojlović, Benović, Mehmedagić, Blagojević, Đelmić, Stjepanović, Tojčić, Vojinović, Predragović, Correia, Badji.

Zrinjski poslije večerašnje pobjede ima 10 bodova i zauzima četvrtu poziciju.

Zvijezda 09 je ostala na posljednjem 12. mjestu sa svega dva boda.