Željezničar je u okviru petog kola Premijer lige BiH na Grbavici ugostio Slobodu i neočekivano osvojio samo bod.

Meč je završen rezultatom 2:2.

Prvi je ozbiljnije zaprijetio E. Zec u 14. minuti, ali je njegov udarac odbranio Lakić.

Domaći dolaze do vodstva u 18. minuti, kada glavom nakon ubačaja Sadikovića pogađa Bogičević.

Smajić u 22. minuti pokušava, a Erić brani njegov udarac.

Ponovo E. Zec u 27. minuti i ponovo interveniše Lakić.

Izjednačenje u 30. minuti. Bekrić je majstorski pogodio iz slobodnog udarca.

Krpić u 32. minuti pogađa stativu i propušta priliku dovesti Željezničar u novo vodstvo.

Igrala se 45. minuta kada je Sadiković sa preko 30 metara iz slobodnog udarca pogodio za 2:1.

Bekrić u 69. minuti odlično šutira, ali se ističe Erić.

Šok za domaće u 80. minuti. Mladi rezervirsta Hodžić pogađa samo što je ušao u igru.

Mogla je Sloboda na kraju i do pobjede, ali su u 90. minuti šanse propustili Mujagić i Bekrić.

Za Željezničar su večeras igrali: Erić, Stevanović, A. Zec, Krpić, E. Zec, Stanić, Bogičević, Sadiković, Veselinović, Bojo, Osmanković.

Sloboda je nastupila u sastavu: Lakić, Jusić, Pršeš, Smajić, Bekrić, Ivetić, Ristić, Maksimović, Al. Bekić, Muratović, Martelat.

Željezničar je unatoč remiju ostao prvi na tabeli sa 11 bodova, dok je Sloboda šesta sa šest.