Velež je došao do prve pobjede u novoj sezoni Premijer lige BiH, slavivši na domaćem terenu u sklopu petog kola protiv Širokog Brijega s miminalnih 1:0.

Zaprijetili su domaći već u 3. minuti, kada je Zlomislić odbranio pokušaj Kalezića.

Nova šansa za Velež u 14. minut. Ćosić je ubacio, a Fajić šutirao za malo pored gola.

Fajić se iskupljuje za taj promašaj u 19. minuti i dovodi Velež u vodstvo.

Opet je Fajić pokušao, ali njegov udarac iz 25. minute završava u Zlomislićevom naručju.

Velež je ponovo zaprijetio u 50. minuti. Nakon kontre je šutirao Kalezić, a Zlomislić lijepo intervenisao.

Široki Brijeg je u nastavku imao inicijativu, ali nije mogao doći do prave šanse.

Vehabović je s druge strane imao zicer u 90. minuti, ali nije bio precizan.

Velež je tako slavio pobjedu i došao do učinka od četiri boda i devetog mjesta.

Širokom Brijegu ovo je bio drugi poraz, a on ga je ostavio na sedmom mjestu sa četiri boda.

Za Velež su danas igrali: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Fajić, Brandao, Ferreyra, Hasanović, Ćivić, Kalezić.

Široki Brijeg je nastupio u sastavu: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jović, Marić, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin.