U posljednjem od četiri današnja susreta četvrtog kola Premijer lige BiH, Sloboda i Velež su na Tušnju podijelili bodove, odigravši bez golova 0:0.

Velež je bio opasniji, naročito u prvom poluvremenu.

Brandao i Fajić su imali dobre šanse u 30. minuti, ali promjene rezultata nije bilo.

Ćosić je u 38. minuti promašio nemoguće, a prije toga je Fajić pogodio stativu.

Sloboda je najbolju priliku imala tek u 90. minuti, kada je Bekrić iz slobodnog udarca zatresao prečku.

Treba reći i da je večerašnji meč bio debitantski za novog trenera Veleža Feđu Dudića, koji je na klupi naslijedio Ibru Rahimića.

Početni sastav Slobode izgledao je ovako: Lekić, Beganović, Jusić, Pršeš, Bekrić, Ivetić, Ristić, Maksimović, Bekić, Martelat, Mujagić.

Velež je nastupio u sastavu: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Samardžić, Ćosić, Fajić, Brandao, ferreyra, Hasanović, Ćivić.

Veležu je večerašnji bod bio prvi u novoj sezoni. Trenutno je pretposljednji 11. na tabeli, dok je Sloboda šesta sa pet bodova.