Mostarski Zrinjski napravio je veliko iznenađenje i eliminisao holandski Utrecht u okviru drugog kola kvalifikacija za Europa ligu.

Zrinjski je večeras nakon produžetaka bio bolji od Utrechta i ostvario jedan od najvećih uspjeha u svojoj historiji.

Večerašnji duel u Mostaru okončan je rezultatom 1:1 (prva utakmica u Holandiji završila 1:1), da bi Zrinjski poslije produžetaka slavio sa 2:1.

Golova nije bilo sve do 45. minute, a onda je Gustafson doveo Utrecht u vodstvo nakon greške golmana Ivana Brkića.

Ipak, fudbaleri Zrinjskog se nisu predavali i stigli su do izjednačenja u nastavku.

Igrala se 65. minute, kada je Kadušić asistirao Hadžiću, a ovaj fenomenalno pogodio za 1:1.

S obzirom da do kraja duela nije bilo golova, uslijedili su produžeci.

Trenutak odluke dogodio se u 111. minuti.

Mandić se najbolje snašao i postigao pobjedonosni gol za Zrinjski i odveo svoju momčad u narednu fazu.

Zrinjski će u trećem kolu kvalifikacija za Europa ligu igrati protiv švedskog Malmoa.