Fudbaleri Maribora plasirali su se treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona nakon što su u drugom kolu bili bolji od švedskog AIK-a.

AIK je večeras na svom terenu slavio rezultatom 2:1, a s obzirom da je Maribor u Sloveniji u prvom duelu pobijedio identičnim rezultatom, uslijedili su produžeci u kojima su bili uspješniji igrači Maribora.

Karlsson je u četvrtoj minuti matirao našeg Pirića i doveo AIK u prednost.

Ipak, Kotnik u 48. minuti donosi izjednačenje Mariboru.

Igrala se 61. minuta, kada je Larsson pogodio za novu prednost AIK-a i samim tim odveo meč u produžetke.

Elyounoussi je u 93. minuti povećao vodstvo na 3:1, da bi Cretu u 117. minuti smanjio na 3:2.

Domaći su u posljednjim sekundama imali veliku šansu da dođu do četvrtog pogotka i plasmana u narednu rundu, ali naš Kenan Pirić je fantastično regaovao i pretvorio se u junaka večerašnje utakmice.

Pirić je branio svih 120 minuta za Maribor te zaradio žuti karton, dok je Jasmin Mešanović igrao od 86. minute.

Maribor će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv Rosenborga.