Odličan susret su odigrali na završetku takmičenja u Grupi C Eurobasketa za juniore Bosna i Hercegovina i Izrael, a naša selekcija je nakon velike borbe poražena rezultatom 82:77, javlja basket.ba.

Izraelci su bili za nijansu bolji na otvaranju susreta i uspjeli su prvi period igre riješiti u svoju korist rezultatom 24:20.

U drugoj četvrtini smo gledali izjednačenu košarku, a ovaj period je rezultatski pripao našoj selekciji (20:19), ali nedovoljno da bi se napravio rezultatski preokret, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 43:40 za Izrael.

Treću četvrtinu su naši momci odigrali sjajno i nakon trideset minuta igre imali smo prednost 62:58, te smo u posljednji period ušli odlučni da ostvarimo pobjedu u ovom duelu protiv jedine neporažene ekipe u našoj grupi. Ipak, Izraelci su bili nešto skoncentrisaniji i uspjeli su da rezultat okrenu u svoju korist i slave pobjedu rezultatom 82:77.

Naš tim je nakon takmičenja u grupi zauzeo treće mjesto, te će sada u nastavku takmičenja igrati razigravanje za pozicije od 9. do 16. mjesta na ovom Evropskom prvenstvu.

Bosna i Hercegovina – Izrael 77:82 (24:20, 19:20, 15:22, 24:15)

BiH: Dedajić, Huseinspahić 14, Kondić 11, Radak 14, Topolović 19, Arnaut, Haličević, Herenda, Krupalija 12, Maran 7, Mehić, Simanić
Izrael: Dovrat 25, G. Levy 10, Melamed 2, Peled 15, Sahar 12, Aharoni 7, Yehuda, Atias 2, Geva, Hayun, Lazar 5, J. Levy 4,