Sjajnu utakmicu odigrale su večeras na Tušnju u sklopu drugog kola Premijer lige BiH momčadi Slobode i Širokog Brijega.

Meč je završen rezultatom 2:2, a domaći su do boda stigli u sudijskoj nadoknadi.

Gosti su u dva navrata imali prednost. Prvi put su poveli u 33. minuti golom Bagarića.

Izjednačio je Am. Bekić sjajnim golom na isteku prvog poluvremena.

Novo vodstvo Širokom donosi Jović majstorijom u 50. minuti.

Kada se činilo da će gosti odnijeti puni plijen iz Tuzle, Maksimović je u 93. minuti pogodio za novo izjednačenje i veliko slavlje domaćih navijača.

Za Slobodu su večeras igrali: Lakić, Beganović, Salihović, Uzelac, Pršeš, Bekić, Ivetić, Livančić, Ristić, Maksimović, Bekić.

Sastav Širokog Brijega je izgledao ovako: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jović, Vukoja, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin.

Sloboda sada ima četiri boda, baš kao Željezničar i Borac, i druga je na tabeli.

Širokom Brijegu ovo je bio prvi bod, a poslije večerašnjeg remija smješten je na devetoj poziciji.