Odbojkaši BiH osvojili drugo mjesto na EP-u u Mađarskoj

Poraz u finalu od Rusije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci nije uspjela stići do jubilarne desete titule prvaka Starog kontinenta.

Naši zlatni momci su u finalu Evropskog prvenstva, koje se održalo u Mađarskoj, poraženi od branioca titule Rusije rezultatom 2:3 u setovima.

Rusi su uzeli prvi set sa 24:26 i poveli sa 0:1.

U nastavku je uslijedio preokret naše selekcije, koja je dobila dva vezana seta sa 25:23, 25:23 i došla u vodstvo.

Četvrti set uzimaju Rusi sa 22:25 i poravnavaju rezultat.

Odlučujući peti set pripao je također Rusima, koji su bili bolji sa 15:17 i time uspjeli odbraniti titulu prvaka.

Treba reći da je ovo našoj selekciji bio prvi poraz na cijelom turniru, gdje su na putu do finala nanizali sedam pobjeda.