Košarkaši Bosne i Hercegovine poraženi su od selekcije Kine rezultatom 78:76, javlja basket.ba.

Bio je ovo četvrti duel na ovoj turneji, a nakon tri pobjede danas smo poraženi, u utakmici koju su obilježile sudijske odluke.

Dovoljno je reći da su naši košarkaši dobili šest tehničkih grešaka u jednoj pripremnoj utakmici, u kojoj je najbitnije da treneri oba tima dobiju uvid u formu svojih igrača, bez neke velike žustrine i oštre igre.

U takvoj konstelaciji snaga bilo je dosta teško napraviti bilo šta konkretno na terenu. Kineska reprezentacija je imala prednost na poluvremenu. Rezultat je glasio 35:31.

Naša reprezentacija je u posljednjih deset minuta ušla sa prednošću od 58:54. Prednost smo održavali do dvije minute prije kraja, susreta, kada je rezultat glasio 71:70 u našu korist, ali su ipak Kinezi stigli do pobjede rezultatom 78:76.

U našem timu najefikasniji su bili Gegić sa 22 i Balić sa 21 postignutim poenom. Šehić je postigao 11, Muratović sedam, Bulić četiri, dok su po tri postigli Kamenjaš, Zubac i Čampara.