Fudbalska selekcija BiH je sinoć poražena od Italije u Torinu sa 1:2 u meču četvrtog kola grupe J kvalifikacija za Euro.

Zmajevima je to bio drugi poraz u kvalifikacijama i trenutno su peti na tabeli sa četiri osvojena boda.

Izabranici Roberta Prosinečkog su u četiri odigrana kola ostvarili jednu pobjedu, jedan remi te dva poraza uz gol razliku 5:7.

Zanimljivo da je naša reprezentacija svih sedam pogodaka u kvalifikacijama primila u drugom poluvremenu i očigledno je da bh. fudbaleri imaju problema sa koncentracijom pri samom kraju utakmica.

Armeniju smo pobijedili u prvom kolu sa 2:1 na Grbavici, a gol smo primili u 93. minuti iz penala.

Zatim je uslijedila utakmica sa Grcima u Zenici kada smo nakon 15 minuta pogocima Višće i Pjanića imali prednost od 2:0, ali smo u nastavku dva puta kapitulirali (64. i 85. minuta).

Slična situacija dogodila se u trećem kolu u Tampereu.

Finska je bila bolja od Zmajeva i trijumfovala rezultatom 2:0. Oba gola za Fince dao je Pukki i to u 56. i 68. minuti.

Naša reprezentacija je sinoć u Torinu vodila sa 1:0 nakon prvog poluvremena, ali u nastavku Italjani su dva puta matirali Šehića i stigli do tri boda.

Insigne je u 48. minuti izjednačio, da bi Verratti u 86. minuti postavio konačnih 2:1 za Italijane.

Nastavak kvalifikacija je u septembru, kada će BiH ugostiti Lihtenštajn i gostovati Armeniji.

U oktobru će Zmajevi odmjeriti snage sa Finskom na domaćem terenu te putovati u Grčku.

Kvalifikacije se završavaju u novembru kada nas očekuju susreti sa Italijanima u BiH i gostovanje Lihtenštajnu.