Lider Premijer lige BiH Sarajevo je u sklopu 31. kola u Banovićima gostovao Tuzla Cityju i pretrpio poraz rezultatom 1:0.

Gol koji je Tuzla Cityju osigurao opstanak postigao je Hasanović u 61. minuti.

Tuzla City je danas bio bolji tim. U 23. minuti je zaprijetio preko Ubiparipa, ali je njegov udarac sjajno odbranio Kovačević.

Sarajevo je prvi put ozbiljnije zaprijetilo u 41. minuti. Tatar je šutirao, a Fejzić sigurno odbranio.

Lazić je u 43. minuti u posljednji čas izblokirao jednog igrača domaće momčadi.

Gosti su imali veliku šansu u 78. minuti. Šofranac je nakon kornera šutirao i pogodio stativu.

Moglo je Sarajevo danas do boda, ali je Rahmanović u 90. minuti propustio veliku šansu za izjednačenje.

Sarajevo je tako propustilo priliku osvojiti tituli. Ostalo je pak na prvoj poziciji sa 64 boda, što je tri više u odnosu na drugi Zrinjski.

Tuzla City je deveti sa 36 bodova i ima šest više od 11. Krupe dva kola prije kraja.