Konyaspor je u susretu 31. kola turske Superlige gostovao Alanyasporu i slavio pobjedu rezultatom 2:4.

Domaći su ipak prvi došli do vodstva i to preko Cissea u 29. minuti.

Poravnao je Jevtović u 39., a preokret gostima donio je Jonsson na asistenciju bh. reprezentativca Denija Miloševića (24) u 41. minuti.

Miloševiću je to bila šesta asistencija ove sezone, a četvrta u prvenstvu.

Cisse svojim drugim golom u 47. minuti vraća stvari na početak, ali Konyasor u završnici stiže do pobjede.

Sahiner je u 71. minuti zabio za novo vodstvo, a pitanje pobjednika riješio je Hurtado u 92. minuti.

Milošević je igrao do 87. minute, kada ga je na terenu zamijenio bivši U21 reprezentativac BiH Amir Hadžiahmetović (22).

Konyaspor je poslije ove pobjede osmi na tabeli sa 41 bodom i samo tri je udaljen od Yeni Malatyaspora na petom mjestu, koje će voditi u kvalifikacije za Europa ligu ako Galatasaray osvoji Kup.