Za nešto više od mjeseca dana fudbalska selekcija BiH će u Tampereu igrati susret trećeg kola grupe j kvalifikacija za EP protiv Finske, a selektor Robert Prosinečki i njegovi saradnici su proteklog vikenda pratili nastupe aktuelnih Zmajeva.

Ukupno je 19 aktuelnih bh. reprezentativaca nastupilo za matične klubove, a njih 12 je imalo punu minutažu.

Ibrahim Šehić je sačuvao svoju mrežu u dresu Erzuruma, koji je u derbiju začelja savladao Bursu sa 2:0 i zadržao šanse za opstanak u društvu najboljih.

U italijanskoj Seriji A su igrane utakmice 35. kola, a četiri bh. reprezentativca su igrala od prve minute.

Genoa našeg Ervina Zukanovića je odigrala 1:1 protiv Rome, za koju je Edin Džeko proveo svih 90 minuta na terenu te assitirao za pogodak.

Pjanićev Juventus je remizirao u gradskom derbiju sa Torinom (1:1), dok je Rade Krunić sa Empolijem ostvario važnu pobjedu nad Fiorentinom u borbi za opstanak.

Vrijedi spomenuti i odličnu formu Stjepana Lončara, koji je asistirao u nevjerovatnoj pobjedi Rijeke protiv Istre u gostima od 7:0.

Lončar je u prethodna dva kola postizao po jedan gol za svoju ekipu.

Toni Šunjić (CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:2, Rusija) – 90 minuta igre,

Ermin Bičakčić (Borussia M'gladbach – Hoffenheim 2:2, Njemačka) – 90 minuta igre,

Eldar Ćivić (Sparta Prag – Ostrava 3:0, Češka) – igrao od 74. minute,

Sead Kolašinac (Arsenal – Brighton 1:1, Engleska) – igrao od 77. minute,

Samir Memišević (Groningen, Holandija) – susreti u holandskoj ligi nisu se igrali ovog vikenda,

Rade Krunić (Empoli – Fiorentina 1:0, Italija) – igrao do 90. minute,

Amer Gojak (Dinamo Zagreb – Lokomotiva Zagreb 3:0, Hrvatska) – igrao do 82. minute,

Muhamed Bešić (Roterham – Middlesbrough 1:2, Engleska) – igrao do 82. minute,

Goran Zakarić (Partizan – Napredak 2:1, Srbija) – igrao od 65. minute,

Haris Duljević (Dynamo Dresden – St. Pauli 2:1, Njemačka) – igrao od 70. minute,

Deni Milosevic (Alanya – Konya, Turska) – igra se večeras,

Napad:

Edin Džeko (Genoa – Roma 1:1, Italija) – 90 minuta igre + asistencija,

Kenan Kodro (Valladolid – Athletic Bilbao 1:0, Španija) – nije konkurisao za susret,

Elvir Koljić (Universitatea Craiova – FCSB 0:2, Rumunija) – nije nastupio zbog povrede,

U obzir su uzeti igrači koji su se našli na spisku selektora Prosinečkog za mečeve sa Armenijom i Grčkom.