Potencijalni bh. reprezentativci nastavljaju sa dobrim nastupima za svoje klubove i samim tim se ozbiljno nameću selektoru Prosinečkom.

Milan Đurić igra fenomenalno i ponovo je pogodio za Salernitanu.

Đuriću je ovo bio šesti pogodak u posljednjih pet susreta za italijansku momčad.

Osim Đurića, u sjajnoj formi je i Mario Vrančić, koji je asistirao i postigao fantastičan gol u trijumfu Norwciha nad Blackburom.

Upravo je pogodak Vrančića značio i tri boda za Norwich te plasman u Premiership naredne sezone.

Raspoložen je bio i Marin Aničić. Povremeni Zmaj je bio strijelac u pobjedi Astane protiv Tobola.

Miroslav Stevanović je ubilježio asistenciju, dok je Avdija Vršajević odigrao svih 90 minuta u remiju njegovog Akhisara i Burse.

Pregled nastupa potencijalnih bh. reprezentativaca proteklog vikenda*.

Bojan Nastić (Oostende – Charleroi 2:2, Belgija) – rezerva,

Edin Cocalić (Bursa – Akhisar 0:0, Turska) – nije konkurisao za susret zbog povrede,

Marko Mihojević (OFI Creta, Grčka) – utakmice u grčoj ligi nisu igrane proteklog vikenda,

Vezni red:

Mario Vrančić (Norwich – Blackburn 2:1, Engleska) – 90 minuta igre + GOL + asistencija,

Zoran Kvržić (Rijeka – Rudeš 3:1, Hrvatska) – 90 minuta igre,

Zvonimir Kožulj (Pogon – Lech 1:1, Poljska) – 90 minuta igre,

Miroslav Stevanović (Servette – Aarau 1:2, Švicarska) – 90 minuta igre + asistencija,

Ivan Jukić (Korona – Arka 0:2, Poljska) – igrao do 61. minute,

Izet Hajrović (Osijek – Dinamo Zagreb 2:1, Hrvatska) – igrao od 84. minute,

Luka Menalo (Inter Zaprešić – Slaven Belupo 1:3, Hrvatska) – igrao od 88. minute,

Anel Hadžić (MOL Vidi – Puskas 1:1, Mađarska) – nije nastupio zbog suspenzije,

Srđan Grahovac (Rapid – Hartberg 3:4, Austrija) – nije konkurisao za susret,

Haris Hajradinović (Malatya – Kasimpasa, Turska) – igra se večeras,

Sanjin Prcić (Strasbourg, Francuska) – Strasbourg nije igrao svoj meč proteklog vikenda,

Tino-Sven Sušić (Venlo, Holandija) – utakmice u holandskoj ligi nisu igrane proteklog vikenda,

Napad:

Milan Đurić (Salernitana – Carpi 2:5, Italija) – 90 minuta igre + GOL,

Riad Bajić (Istanbul – Gotzepe 0:2, Turska) – igrao od 71. minute,

Smail Prevljak (Wolfsberger – Salzburg 2:1, Austrija) – igrao od 78. minute,

Armin Hodžić (MOL Vidi – Puskas 1:1, Mađarska) – igrao od 89. minute,

*U obzir su uzeti igrači koji nisu bili na spisku selektora Prosinečkog za posljednje utakmice sa Armenijom i Grčkom.