Derbi 26. kola Premijer lige BiH odigran je danas u Mostaru, gdje je Zrinjski slavio protiv Željezničara sa minimalnih 1:0.

Četvrtu uzastopnu pobjedu aktuelnom bh. prvaku donio je rezervista Pezer u 49. minuti.

Prvu ozbiljniju šansu imali su gosti u 34. minuti preko Veselinovića, koji je izašao sam na Brkića, ali je golman domaćih bio uspješniji.

Domaći su zaprijetili u 42. minuti, kada je Filipović šutirao pored gola.

Zrinjski je poveo iz prve šanse u nastavku, ali je u 55. minuti ostao s igračem manje na terenu. Zbog drugog žutog kartona isključen je Stanić.

Gosti su nakon tog trenutka preuzeli inicijativu, ali nisu uspjeli ugroziti gol domaćina.

Zrinjski je tako ostao u utrci za titulu prvaka. Sada ima 53 boda, tri manje od vodećeg Sarajeva, koje sutra igra protiv Širokog Brijega.

Željezničar je pretrpio drugi uzastopni poraz i četvrti je sa 36 bodova.