Rukometna selekcija BiH je danas susretu trećeg kola grupe 5 kvalifikacija za EP u gradu Vantaa kao gost savladala Finsku rezultatom 30:26.

Naši momci su nakon 30 minuta igre imali prednost od 15:13, da bi u nastavku održavali razliku i došli do važne pobjede.

Najefikasniji u našim redovima bio je sjajni Nikola Prce sa 10 golova, dok je Marko Panić dodao sedam golova.

Odličan je bio i golman Benjamin Burić sa 14 odbrana.

Nakon tri odigrana kola u grupi 5, Bjelorusija, Češka i BiH imaju po četiri boda (dvije pobjede i jedan poraz), dok je Finska bez bodova.

Izabranici Bilala Šumana u nedjelju u okviru četvrtog kola grupe 5 dočekuju Finsku u Tuzli (17,00 sati).

Podsjetimo, plasman na EP izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz svake grupe i četiri najbolje trećeplasirane (ukupno osam grupa).