Kao što se i očekivalo, fudbaleri Sarajeva izbacili su Slogu Gornje Crnjelovo i plasirali se u finale Kupa Bosne i Hercegovine, gdje ih čeka Široki Brijeg.

Stvari su bile jasne već nakon prve utakmice, koju je bordo tim dobio sa 1:4, dok je u revanšu pred domaćim navijačima također bio ubjedljiv, slavivši sa 5:0.

Gosti su prvi mogli do vodstva, ali je Kovačević u 33. minuti odbranio jedanaesterac, koji je prethodno skrivio.

Domaći su poveli u 38. minuti, a strijelac je Šofranac.

Dupovac je u 51. minuti povisio na 2:0, a treći gol bio je djelo Kapića iz 63. minute.

Dupovac u 78. minuti postiže svoj drugi gol za 4:0, a konačnih 5:0 postavlja Šišić u 85. minuti.

Za Sarajevo su danas od prve minute nastupili: Kovačević, Pidro, Resić, Dupovac, Šofranac, Kurdić, Šišić, Bekić, Mustafić, Handžić i Kapić.

Sloga je igrala u sastavu Bodiroga, Matović, Arnautović, Ristić, Macanović, Komarčević, Mihajlović, Hadžikadunić, Benović i Planić.