Za protekli vikend igrane su utakmice u nacionalnim šampionatima, a tri bh. reprezentativca su postizala pogotke.

Rade Krunić je ostavio najbolji utisak postigavši majstorski gol za Empoli te ubilježivši asistenciju.

Ipak, Empoli je poražen u gostima od Udinesea i do kraja sezone će se boriti za opstanak u italijanskoj ligi.

Edin Višća je nastavio sa fantastičnim igrama te odlično pogodio u novom trijumfu Istanbula.

Višća u 27 odigranih kola u turskoj Superligi na svom kontu ima 11 pogodaka i 12 asistencija.

Još jedan Zmaj je postigao gol ovog vikenda i to Toni Šunjić, koji je bio strijelac u remiju Anzhija i njegovog Dynama iz Moskve. Toniju je to prvi pogodak ove sezone u ruskom šampionatu.

Kapiten naše selekcije Edin Džeko nije pogađao u posljednjih šest ligaških utakmica za Romu. Edin je 23. februara protiv Frosinonea dao dva gola, a onda je odigrao ukupno 384 minute i nije se upisao u strijelce. Džeko je u subotu odigrao posljednjih dvadesetak minuta u trijumfu Rome nad Sampdorijom.

Pregled nastupa aktuelnih A reprezentativaca BiH.

Ermin Bičakčić (Augsburg – Hoffenheim 0:4, Njemačka) – igrao od 62. minute,

Ervin Zukanović (Napoli – Genoa 1:1, Italija) – nije konkurisao za susret zbog kartona,

Darko Todorović (LASK – Salzburg 0:2, Austrija) – nije konkurisao za susret,

Eldar Ćivić (Sparta Prag – Zlin 2:0, Češka) – igrao od 88. minute,

Vezni red:

Edin Višća (Istanbul – Konya 2:0, Turska) – 90 minuta igre + GOL,

Rade Krunić (Udinese – Empoli 3:2, Italija) – 90 minuta igre + GOL+ asistencija,

Deni Milosevic (Istanbul – Konya 2:0, Turska) – 90 minuta igre,

Haris Duljević (Dynamo Dresden – Union Berlin 0:0, Njemačka) – igrao do 83. minute,

Goran Zakarić (Vojvodina – Partizan 3:2, Srbija) – igrao do 55. minute,

Miralem Pjanić (Juventus – Milan 2:1, Italija) – igrao od 61. minute + asistencija,

Amer Gojak (Rudeš – Dinamo 0:2, Hrvatska) – rezerva,

Muhamed Bešić (Swansea – Middlesbrough 3:1, Engleska) – rezerva,

Elvis Sarić (Gangwon – Suwon 0:1, Južna Koreja) – nije konkurisao za susret zbog povrede,

Stjepan Lončar (Gorica – Rijeka 1:0, Hrvatska) – nije konkurisao za susret zbog povrede,

Gojko Cimirot (Club Brugge – Standard 4:0, Belgija) – 90 minuta igre,