Zrinjski je opravdao status favorita i u jednom od dva preostala susreta 25. kola Premijer lige BiH slavio sigurnu pobjedu nad Krupom rezultatom 2:0.

Sve je krenulo u 5. minuti dobrom šansom Veselinovića, koji ne uspijeva pogoditi iz odlične pozicije.

Gosti su u 13. minuti zaprijetili preko Nikodijevića, ali je Brkić siguran na golu domaćina.

Nova šansa za Krupu u 24. minuti. Sjevnula je kontra, ali je udarac Nikodijevića izblokiran.

Domaći dolaze do vodstva u 29. minuti, kada Čurjurić lijepo pogađa poslije još ljepše akcije.

Većih uzbuđenja nije bilo do 75. minute, u kojoj Zrinjski propušta priliku da dođe do drugog gola. Filipović je šutirao, a njegov udarac čudesnom intervencijom zaustavio Marković.

Gostima pomoći nije bilo u 84. minuti. Samo što je ušao u igru Bencun je sjajno pogodio za 2:0.

Zrinjskom je ovo bila treća uzastopna pobjeda, kojom je zadržao korak za vodećim Sarajevom.

Zrinjski sada ima 50, a Sarajevo 56 bodova.

Krupa je s druge strane pretrpjela već 13. poraz ove sezone i ostala je na posljednjem 12. mjestu sa 18 bodova.