Danas su u Prvoj ligi Federacije BiH odigrani susreti 17. kola, a za najveće iznenađenje pobrinulo se Goražde, koje je na svom terenu savladalo lidera Velež sa 1:0.

Pobjedu Goraždanima donio je Islamagić u 19. minuti i time okončao veliku seriju tima od Mostara od osam uzastopnih pobjeda.

Olimpik je s druge strane opravdao status favorita protiv Igmana u Konjicu, pobijedivši ga sa 0:1.

Gol odluke postigao je Zeba u 9. minuti, majstorski matiravši golmana domaćih Ćemana.

Sarajlije su tako prišle Veležu na četiri boda zaostatka.

Osim u Goraždu, iznenađujući rezultati zabilježeni su u Bihaću i Kaknju.

Jedinstvo je izgubili od Čapljine sa 0:2, dok je Novi Travnik s 0:1 slavio protiv Rudara.

Svi rezultati 17. kola: Goražde – Velež Mostar 1:0, Orašje – Mettaleghe 1:0, Igman Konjic – Olimpik Sarajevo 0:1, Jedinstvo Bihać – Čapljina 0:2, Rudar Kakanj – Novi Travnik 0:1, Vitez – Zvijezda Gradačac 2:1, Slaven Živinice – Bratstvo Gračanica 1:0, TOŠK Tešanj – Bosna Visoko (igra se sutra).

Tabela: 1. Velež 42, 2. Olimpik Sarajevo 38, 3. Jedinstvo Bihać 29, 4. Zvijezda Gradačac 28, 5. TOŠK Tešanj 27 (-1), 6. Rudar Kakanj 26, 7. Orašje 25, 8. Goražde 24, 9. Čapljina 24, 10. Igman Konjic 22, 11. Bratsvo Gračanica 19, 12. Slaven Živinice 19, 13. Metalleghe 17, 14. Vitez 17, 15. Novi Travnik 13, 16. Bosna Visoko 10 (-1)*.

*Samo prvo mjesto donosi promociju u Premijer ligu BiH, a ispadaju tri posljednjeplasirane momčadi