Današnju pobjedu Dinamo Zagreba nad Slaven Belupom (3:0) u sklopu 21. kola 1. HNL-a obilježio je fantastičan pogodak bh. internacionalca Izeta Hajrovića (27).

Hajrović je zabio za vodstvo svog tima u 67. minuti i to spektakularnim projektilom, koji je sve navijače reprezentacije Bosne i Hecegovine podsjetio na Slovačku i onaj gol koji je vjerovatno bio i ključni za historijski plasman na SP.

Taj meč se, podsjetimo, odigrao 10. septembra 2013. godine, a završen je rezultatom 1:2 u korist naše selekcije i to zaslugom Hajrovića, koji je zabio za pobjedu u 78. minuti.

Hajrović je inače za reprezentaciju BiH odigrao 24 meča i bio je strijelac u četiri navrata.

Debitovao je 6. septembra 2013. upravo protiv Slovačke, a posljednji put dio našeg državnog tima bio je u duelu sa Estonijom 10. oktobra 2017. godine, kada je postigao oba gola u pobjedi od 1:2.

Ove sezone igra fenomenalno u dresu Dinama i mnogi ga žele ponovo vidjeti među Zmajevima.