Olimpija i Domžale odigrali su nevjerovatan meč u sklopu 15. kola slovenačke Prve lige.

Na Stožicama je viđeno čak osam pogodaka, po četiri na obje strane.

Poveo je domaći tim preko Asmira Suljića u 15. minuti, a već u 17. poravnao je bivši bh. reprezentativac Senijad Ibričić prekrasnom panenkom s bijele tačke.

Ibričić je potom u 28. minuti asistirao Nicholsonu za vodstvo svoje momčadi, ali su domaći vratili stvari na početak u 34. minuti, kada je pogodio Kronaveter.

U 37. minuti Ibričić se ponovo našao u ulozi asistenta, a pogodio je Melnjak.

Drugo poluvrijeme donijelo je još tri pogotka.

Nicholson u 61. minuti postiže svoj drugi gol za vodstvo Domžala od 2:4, ali Olimpija uspijeva stići veliki zaostatak i osvojiti bod.

Oba pogotka bila su djelo Kronavetera, koji je uspješno realizovao jedanaesterce u 77. i 86. minuti, te tako kompletirao hat-trick.

Interesantno je da je u današnjem meču nastupilo čak pet bh. internacionalaca.

Tomislav Tomić (28) i Asmir Suljić (27) u dresu Olimpije, te Ajdin Mulalić (24), Senijad Ibričić (33) i Nermin Hodžić (24) kod Domžala.

Tomić je igrao do 89. minute, Suljić do 66., a Ibričić do 87. minute.

Mulalić i Hodžić su na terenu proveli cijeli susret.

Olimpija je trenutno drugoplasirana na tabeli sa 29 bodova, dok Domžale imaju 17 i zauzimaju sedmo mjesto.