Kadetska reprezentacija BiH (U17) danas je u Zenici u meču prvog kola grupe 2 kvalifikacija za Elitnu rundu ubjedljivo pobijedila Gibraltar rezultatom 8:0.

Naša selekcija je povela golom Jovića u devetoj minuti, da bi četiri minute kasnije Yeo postigao autogol i udvostručio prednost.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Vintonji je matirao golmana Gibraltara za visokih 3:0.

Igrala se 66. minuta kada je Juspupović pogodio za 4:0, a do kraja meča u strijelce su se upisali Beća (69. minuta), Drljo (76. minuta),  Mujkanović (80. minuta) i ponovo Jusupović (83. minuta) za nevjerovatnih 8:0!

Bosna i Hercegovina: Nikola Ćetković, Amar Dedić (54. Samir Mujkanović), Belbin Bobarić, Faruk Duraković (62. Alden Šuvalija), David Pisar, Amar Drina, Aleksa Radmilović, Sergej Vitonji (54. Mihajlo Živković), Hamza Gasal (54. Andrija Drljo), Nemanja Jović (62. Ajdin Jusupović), Omar Beća. Selektor: Zoran Erbez.

Gibraltar: Bradley Avellano, Samuel Yeo (46. Liam Asquez), Davan Martin, Leeroy Marquez (72. Stefan Thorne), Evan De Haro, Shay Jones (85. Omar El Yettefti), James Marrache, Julian Del Rio (76. Jerome Duarte Chipol), Craig Galliano (46. Craig Bossano), Zac Olivero, Brendan Ramagge. Selektor: Steven Cummings.

U drugoj utakmici naše grupe, Island i Ukrajina su odigrali 2:2.

Naredni meč bh. kadeti igraju za tri dana (13. oktobar) u Zenici protiv Islanda s početkom u 15,00 sati.