Fudbaleri Salzburga večeras su u revanš utakmici doigravanja za plasman u grupnu fazu Lige šampiona odigrali 2:2 protiv Crvene Zvezde, ali se nisu uspjeli plasirati u grupe.

Prvi meč u Beogradu završen je rezultatom 0:0, pa je Crvena Zvezda zahvaljujući pravilu gola u gostima izborila grupnu fazu.

Salzburg je imao prednost od 2:0 zahvaljujući pogocima Dabbura u 45. i 48. minuti, ali je Ben u 65. i 68. minuti postigao dva gola i na taj način odveo Zvezdu u grupe.

Bh. napadač Smail Prevljak je igrao od 83. minute za Salzburg, dok Darko Todorović nije ulazio u igru.

Salzburg će u petak saznati protivnike u grupnoj fazi Europa lige, dok će Zvezda (prvi put nakon 1992. godine igrat će u grupama LŠ) sutra biti u žrijebu grupne faze Lige šampiona.