Selekcija Francuske novi je prvak svijeta u fudbalu!

Francuzi su danas na Luzhnikiju u finalnom meču SP-a, jednom od najefikasnijih ikada, slavili protiv Hrvatske s 4:2 i tako došli do svoje druge svjetske titule, prve nakon 1998. godine i turnira kojem su bili domaćini.

Prvi su danas došli do vodstva i to autogolom Mandžukića u 18. minuti.

Poravnanje je uslijedilo u 28., kada je poslije lijepog driblinga pogodio Perišić.

Francuska na poluvrijeme odlazi s prednošću od 2:1, a na tome je mogla zahvaliti VAR-u i glavnom sucu Nestoru Pitani, koji im je nakon odgledanog snimka dosudio penal.

Rukom je u svom šesnaestercu igrao Perišić, a siguran s bijele tačke bio je Griezmann.

Hrvatska je odlično ušla u drugi dio susreta, ali je Francuska došla do novog pogotka u 59. minuti. Pogba je lijepo šutirao i matirao nemoćnog Subašića.

Već u 65. Mbappe povećava prednost Francuske, ali Mandžukić u 69. koristi poklon Llorisa i ostavlja svoju selekciju u igri.

Ipak, izabranici Zlatka Dalića do kraja susreta nisu uspjeli napraviti ništa konkretnije.

Bez obzira što su poraženi, mogu biti i više nego zadovoljni, jer je drugo mjesto njihov najbolji rezultat na prvenstvima svijeta.