Zagrebački Dinamo je danas u prijateljskom meču deklasirao Austriju iz Klagenfurta rezultatom 6:1, a čak četiri naša reprezentativca upisala su se u strijelce.

Austrija je povela u 14. minuti golom Zakanya, ali u 59. minuti Armin Hodžić pogađa za 1:1.

U 71. minuti hrvatski internacionalac Ivan Šunjić donosi prednost Dinamu, a pet minute kasnije naš Izet Hajrović postiže gol za 3:1.

Benković je u 83. minuti četvrti put pogodio za Dinamo, da bi do kraja utakmice mladi bh. reprezentativci Luka Menalo (86. minuta) i Amer Gojak (89. minuta) zatresli mreže Austrijanaca za konačnih 6:1.

Pored četvorice spomenutih strijelaca (Hodžić, Hajrović, Menalo i Gojak) za Dinamo je nastupio i bh. internacionalac Emir Dilaver.