U susretu posljednjeg 38. kola italijanske Serije A, Juventus je pred domaćim navijačim slavio protiv Verone s 2:1 i tako pobjedom proslavio rekordni 34. naslov prvaka.

Vodstvo mu je u 49. minuti donio Rugani, a već u 52. rezultat je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca povisio bh. reprezentativac Miralem Pjanić (28).

Pjaniću je to bio peti prvenstveni gol ove sezone, ukupno sedmi u svim takmičenjima.

Gosti su smanjili u 76. minuti preko Cercija, a domaćin je priliku da upiše ubjedljiviju pobjedu propustio u 84. minuti, kada je neprecizan s bijele tačke bio Lichtsteiner.

Juventus je šampionat završio na prvom mjestu sa 95 osvojenih bodova.

Recimo i to da se na današnjoj utakmici od dresa Juventusa oprostio legendarni Gianluigija Buffon, koji je prilikom izmjene ispraćen ovacijama.