Šok završnica prvenstva za Istanbul BB našeg Edina Višće. U 87. minuti utakmice svoj tim sa kapitenskom trakom na ruci Edin Višća je pogotkom odveo u Europa Ligu.

Počnimo od početka. Istanbul je posljednje kolo Superlige dočekao kao četvrti tim prvenstva, ali sa Bursasporom i Trabzonsporom “za vratom”. Svaki kiks uz pobjedu jedne od ove dvije ekipe koštao bi Višću i saigrače neplasmana u Europa Ligu.

Prvo poluvrijeme završeno je sa 0:0. Istanbul je katastrofalno otvorio drugi dio igre, pa Mersin prvo preko Weilltona u 50. minuti dolazi u vodstvo, a samo pet minuta poslije na 2:0 povećava Delibalta.

Tek u 79. minuti rezervista Brazilac Doka Madeurira smanjuje na 1:2, da bi konačnih i plasmana u Europu vrijednih 2:2 postavio Edin Višća u 87. minuti susreta.

Mogao je Istanbul i do više golova do kraja meča, ali su im napadači bili neprecizni.

Istanbul BB na kraju sezone je četvrti tim prvenstva, a za historijski uspjeh ovog kluba uveliko je zaslužan naš Edin Višća koji je vjerovatno bio najbolji pojedinac svog tima u sezoni.