U derbi susretu 35. kola italijanske Serije A, Inter je na domaćem terenu izgubio od Juventusa rezultatom 2:3.

Juve je poveo golom Coste u 13. minuti, a pet minuta kasnije Vecino je dobio direktan crveni karton, pa je Inter do kraja utakmice igrao sa igračem manje.

Ipak, u nastavku Inter je došao do nevjerovatnog preokreta sa 10 fudbalera na terenu.

Prvo je Icardi u 52. minuti pogodio za 1:1, da bi Barzagli postigao autogol u 65. minuti i donio prednost Interu od 2:1.

U posljednjih pet minuta viđena je nova drama.

Cuadrado je u 87. minuti postigao gol za 2:2, a dvije minute kasnije Higuain matira Handanoviča za veliku pobjedu Juventusa od 2:3.

Miralem Pjanić je igrao do 80. minute za Juventus te zaradio žuti karton u prvom poluvremnu.

Juventus je trenutno prvi na tabeli sa 88 bodova i sada ima četiri boda više od drugoplasiranog Napolija, koji sutra gostuje Fiorentini.