Sarajevo i Željezničar danas su na stadionu “Asim Ferhatović – Hase” u sklopu petog kola Lige za prvaka odigrali 114. vječiti derbi, koji je završen bez pobjednika 0:0.

Mreže su mirovale, iako je domaći tim bio konkretniji.

U 23. minuti je imao najbolju šansu, kada je Rahmanović pogodio stativu.

Kuzmanović se u 34. minuti našao u dobroj šansi, ali je loše šutirao.

Na novo veće uzbuđenje čekalo se do 59. minute. Kjosevski je loše reagovao, a Adukor propustio smjestiti loptu u praznu mrežu.

Tri minute kasnije još jedna dobra šansa za Rahmanovića, čiji udarac odlazi pored gola.

Opasan napad Sarajeva u 74. minuti, ali se Šabanović nije dobro snašao pred golom gostiju.

Mustafić dobro šutira s dvadesetak metara u 84. minuti, međutim, lopta odlazi pored gola.

Željezničar je najbolju priliku imao tek u 88. minuti. Zajmović je izašao pred Pavlovića, a golman Sarajeva odbranio njegov udarac.

Poslije ovog remija Željezničar je ostao na drugom mjestu, ali ima isti broj bodova (59) kao prvoplasirani Zrinjski.

Sarajevo je s druge strane četvrto (44 boda) i za Širokim Brijegom na trećem mjestu zaostaje četiri boda.