Juventus je u sklopu 31. kola italijanske Serije A gostovao fenjerašu Beneventu i slavio bez većih problema s 2:4.

Poveo je u 16. minuti, kada je lijepo pogodio Dybala.

Ipak, domaći tim vrlo brzo dolazi do izjednačenja, a strijelac je u 24. minuti bio Diabate.

Gosti na poluvrijeme odlaze s prednošću i to ponajviše zahvaljući bh. reprezentativcu Miralemu Pjaniću (28), koji se poigrao s igračima domaće momčadi i izborio jedanaesterac.

Siguran s bijele tačke bio je Dybala.

U 51. minuti Benenvento se ponovo uspijeva vratiti i to preko Diabatea, koji postiže svoj drugi pogodak.

Novi penal Juventusu je sviran u 74. minuti, a Dybala je siguran za hat-trick.

Konačan rezultat postavlja Costa u 82. minuti.

Pjanić je igrao od prve do posljednje minute, a današnji nastup bio mu je ukupno 37 ove sezone.

Juventus se ovom pobjedom učvrstio na vodećoj poziciji sa 81 bodom, što je sedam više od drugoplasiranog Napolija, koji ima utakmicu manje.